Antalya Firma Rehberi

Firma Rehberi

Uncategorized

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun ana nedeni HPV adı verilen human papilloma viryanür. Sair bir rapor ile HPV olarak adlandırılan adam papilloma virüslerinin saika olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün suratü çok türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine illet olabilir. Siğiller çoğu kez insanların ten rengine nazaran oluşmaktadır. Tenha dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sağlıklı siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin birçoğu adam vücudu midein zararlı olmamakta ve rastgele bir terapi uygulanmaksızın kendi kendine geçebilmektedir. Bununla birlikte keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çısoy siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kadar başka cilt hastalıkları ile birlikte görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa demetlı seboreik siğil varsa mutlaka kompetan bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok şu denli bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya kafaladığında hastalar doktora kafavuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin cenahı gün kaşıntı, yanma ve nezif kadar sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere illet oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir sendrom de ortaya çıkmayabiliyor. Bir başka deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda eşeysel ilişkiye oluşmak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye intisap etmek Cinsel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin nahif olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Hız Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla uğur heveslitığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla birlikte rahim ağzı kanseri vakalarının balaban bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe demetlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye demetlı kanamalar olabilir. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları balaban olan siğillerde bu dert yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Başöğretmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek midein de eşeysel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların olabildiğince canlı eşeysel yaşfakat kafalamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı strüktürlması olanaklı olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı strüktürlmadıysa ilerleyen dönemlerde de strüktürlabilir. 45 yaşına derece olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Leave a Reply

Seo Fiyatları https://seramikmodelleri.name.tr/ https://besiktasmarangoz.name.tr/ https://camasirsepeti.name.tr/ https://pelusoyuncak.name.tr/ https://mockup.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al